Haber

Kayseri Melikgazi’den yeni sağlık merkezi

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Doç. Vatandaşların en kaliteli sağlık hizmetini alabilmesi için en iyi hizmeti sunmaya çalıştıklarını söyleyen Prof. Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Yeni projelerle birçok ihtiyacı karşıladık. Cami, okul, sağlık ocağı, park ve yeşil alan ihtiyaçlarının karşılandığı 4,5 yılı geride bıraktık. Her yıl tam bir yıl hizmet vermekteyiz. Sağlık alanında yapılan yatırımlar insanımızı doğrudan etkilediği için çok değerli. Amacımız vatandaşlarımıza sağlık hizmetlerini daha kaliteli ve daha konforlu olanaklarla sunmaktır. Çok şükür bugün geldiğimiz noktada artık dünyanın birçok ülkesinde örnek teşkil eden sağlık tesislerine sahibiz. Melikgazi Belediyesi olarak aile sağlığı merkezleri ve 112 acil servislerini açarak sağlık hizmetlerine katkı sağlıyoruz.

Selçuklu İlçemizde bir hayırseverle birlikte inşa edeceğimiz Mürüvvet-Sadettin Türkkan Aile Sağlığı Merkezimiz 525 metrekare alan üzerinde yükselecek. Zemin kat ve birinci kattan oluşan sağlık merkezinde 5 doktor, klinikler, tıbbi müdahale odası, aşı odası ve bebek izleme odası, gebelik izleme odası, laboratuvarlar ve çocuk oyun alanı yer alacak. Melikgazi’de sağlık alanında yaptığımız yatırımlarla ilçemizi önemli bir seviyeye getirdik. “Vatandaşlarımızın konforunu artırmak ve ihtiyaçlarını karşılamak için asli görevimiz olmayan sağlık ocağı, okul, cami, Kur’an kursu yapımı gibi yatırımları hayata geçiriyoruz.” söz konusu.

5 doktor kapasiteli Mürüvvet-Sadettin Türkkan Aile Sağlığı Merkezi’nde klinikler, tıbbi müdahale odası, aşı odası ve bebek takibi, gebelik takip odası, laboratuvarlar ve çocuk oyun alanı yer alacak.

osmangazihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu