Haber

Ankara İtfaiyesi Kurban Bayramı için vatandaşları uyardı

ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) İtfaiyesi, 9 günlük Kurban Bayramı tatili dolayısıyla olası yangınlar başta olmak üzere göl ve göletlerde boğulma riskine karşı vatandaşları uyardı. 46 itfaiye, 320 işçi ve 264 araçla kesintisiz çalışacaklarını ve ek önlemler aldıklarını belirten ABB İtfaiye Başkanı Salih Kurumlu, Ankara’dan ayrılacak vatandaşlardan caddelerdeki elektrik anahtarları ile su ve doğalgaz vanalarını kapatmalarını istedi. konutları ve işyerleri.

Ankara İtfaiyesi piknik ve dinlenme alanlarında mangal yapacak vatandaşları olası yangın risklerine karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı. 9 günlük tatilde rekreasyon alanlarında mangal yapacak vatandaşları yangın riskine dikkat etmeleri konusunda uyaran Ankara İtfaiyesi, 46 istasyon, 320 işçi ve 264 araçla kesintisiz çalışacak.

PİKNİK ATEŞLERİNE KARŞI HASSAS OLUN

ABB İtfaiye Daire Başkanı Salik Kurumlu, gerekli önlemleri alarak tüm vatandaşları duyarlı olmaları konusunda uyardı. Dikkatsizliğin yangınlara neden olduğunu belirten Kurumlu, göl ve göletlerde yüzmenin yasak olduğunu da hatırlattı.

Geçen yıl çıkan yangınlara dikkat çeken Kurumlu, “Geçen yıl çok büyük yangınlar yaşadık. Özellikle rekreasyon alanlarını kullanan vatandaşlarımızın yangın riskine karşı duyarlı olması bizim için çok önemli. piknik ateşleri hakkında.”

ELEKTRİK, SU VE DOĞALGAZ VANALARINI KAPATMAYI UNUTMAYIN

Şehir dışına çıkacak olan başkentlileri de davet eden Salih Kurumlu, şunları söyledi:

“Önümüzde 9 günlük bir Kurban Bayramı var. Ankara İtfaiyesi olarak tüm tedbirlerimizi aldık. Vatandaşlarımızdan da beklentilerimiz var. Özellikle Ankara’dan ayrılan vatandaşlarımızın trafik sıkışıklığını kapatmaları çok önemli.” elektrik, su ve doğalgaz vanalarını tebrik ediyorum.”

Kaynak: ANKA / Günümüz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu