Haber

Amatör Bisikletçi Şeyhmus Fırat, Depremde Hayatını Kaybeden Sporcuların Anısına Bisikletle Şanlıurfa’ya Ulaştı

Antalya’da yaşayan amatör bisikletçi Şeyhmus Fırat, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta yaşanan depremde hayatını kaybeden sporcular anısına 1490 kilometre bisiklet sürerek Şanlıurfa’ya geldi.

Antalya’nın Kepez ilçesinde yaşayan amatör bisikletçi Şeyhmus Fırat (36), “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremde hayatını kaybeden sporcuların anısına bisikletiyle yola çıktı.

Bisikletiyle Adana, Hatay, Osmaniye, Gaziantep, Kahramanmaraş, Adıyaman ve Şanlıurfa’nın ardından Siverek ilçesine gelen Fırat, yaklaşık 1500 kilometre pedal çevirdi.

“Deprem mağdurlarını da ziyaret etti”

Fırat, 17 gün süren gezisinde depremin yaşandığı illerdeki spor kulüplerini ve hayatını kaybeden sporcuların ailelerini ziyaret etti.

Şeyhmus Fırat, dizinin depremde hayatını kaybeden sporcuları unutmamak amacıyla oluşturulduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Depremde hayatını kaybeden sporcuların anısını yaşatmak için uzun bir yolculuğa çıktım. 1490 kilometrelik yolun Antalya kısmında zorluklar yaşadım onun dışında depremden dolayı da biraz sıkıntı yaşadım. Deprem bölgelerinde enkaz. Onun dışında olumsuz bir deneyim yaşamadım, şu ana kadar Türkiye’nin birçok yerini bisikletle gezdim. Yaklaşık 60 bin kilometre yol kat ettim ama bu en acı deneyimdi. Aileler çok mutluydu. Beni gördüklerinde, çünkü birçoğuyla daha önce tanışmıştım ve onları ailece ziyaret etmiştim. Çünkü onların çocukları da benim gibi uzun yolculuklara çıkıyorlardı. Milletimize tekrar başsağlığı diliyorum, inşaallah. “Bu tür şeyleri yaşatmayın.” yine acıdan.”

karabaglarhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu